Transport zwłok z zagranicy

Zakład pogrzebowy Jacob oferuje usługi pogrzebowe, w ramach których zajmuje się transportem zwłok zmarłych za granicą. Transport zwłok polega na sprowadzeniu ciała zmarłego do Polski zgodnie z obowiązującymi przepisami i prawem. Przejmujemy na siebie wszelkie formalności z tym związane, odciążając bliskich zmarłej osoby z ich obowiązków. Międzynarodowy transport zwłok obejmuje m.in. uzyskanie karty zgonu za granicą oraz wszystkich innych niezbędnych dokumentów urzędowych, a także pozwolenia na transport zwłok z zagranicy i sprowadzenie ich do Polski. Po naszej stronie jest też odebranie od polskiego konsula zaświadczenia, dzięki któremu możliwy jest przewóz zwłok z zagranicy celem pochowania zmarłego. Po dopełnieniu wszystkich formalności, zakład pogrzebowy Jacob transportuje zwłoki do Polski. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami i pozwoleniami, które w tym celu należy załatwić zarówno w kraju, jak i za granicą.

  • Pierwszym krokiem jest uzyskanie za granicą karty zgonu lub innego urzędowego dokumentu potwierdzającego, że śmierć nie nastąpiła na skutek choroby zakaźnej (do celów Sanepidu w Polsce) oraz przetłumaczenie tegoż dokumentu na język polski.
  • Drugim etapem jest uzyskanie pozwolenia na sprowadzenie zwłok do Polski od starosty powiatu, na terenie którego zwłoki mają być pochowane albo od prezydenta miasta, jeżeli pochówek ma odbyć się dokładnie w mieście wojewódzkim. Takie pozwolenia wydawane są w porozumieniu z miejscowym inspektorem sanitarny.
  • Za granicą uzyskujemy akt zgonu (w urzędzie miasta) oraz paszport zmarłego na transport (w urzędzie porządkowym/urzędzie zdrowia)
  • Ostatnim etapem jest odebranie od polskiego konsula zaświadczenia, że ciało zmarłej osoby może być sprowadzone do Polski celem pochowania.
  • W sytuacji, gdy osoba umiera w niewyjaśnionych okolicznościach lub ginie w wypadku, w każdej sytuacji, gdy pojawia się policja, procedurę od pkt 1 można rozpocząć dopiero w momencie, gdy organ ten zakończy postępowanie wyjaśniające i zwolni ciało do przewozu.
  • W sytuacji, gdy osoba umiera w niewyjaśnionych okolicznościach lub ginie w wypadku, w każdej sytuacji, gdy pojawia się policja, procedurę od pkt 1 można rozpocząć dopiero w momencie, gdy organ ten zakończy postępowanie wyjaśniające i zwolni ciało do przewozu.

Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę.

Transport zwłok z Niemiec Holandii Francji Anglii USA do Polski

Transport zwłok jest usługą, która w znaczącym stopniu przyśpiesza cały proces pogrzebowy, realizowany w naszym kraju. Dokładamy wszelkich starań, aby przewóz zwłok z zagranicy do Polski został zrealizowany w możliwie jak najkrótszym czasie. Umożliwia to rodzinie uniknięcie długotrwających formalności. Realizujemy transport zwłok z Niemiec, Holandii, Anglii, Włoch oraz USA do Polski. Jesteśmy jednak przygotowani na pomoc osobom, których bliscy zmarli w innych krajach.

Sprowadzenie zwłok do Polski odbywa się specjalnie przygotowanymi do tego typu działań pojazdami. Zapewniamy, że przewóz zwłok realizowany jest z poszanowaniem godności i ciała zmarłej osoby. Transport zwłok z Niemiec, Holandii, Anglii i Włoch z naszą pomocą to gwarancja czynności przeprowadzonych zgodnie z prawem, obowiązującym zarówno za granicą, jak też w Polsce.