Coraz popularniejsze w Polsce kremacje to proces spopielenia ciała Zmarłego w specjalnie do tego przeznaczonym piecu kremacyjnym. Ciało wprowadza się do pieca w prostej trumnie kremacyjnej bez elementów dekoracyjnych czy lakieru, a prochy chowa się w ozdobnej urnie. Taka forma pochówku jest higieniczna, a urna zajmuje mniej miejsca niż trumna, dlatego też jest to argument, który wiele rodzin przekonuje do tego rozwiązania.
Zakład Pogrzebowy JACOB organizuje kremacje z wieloletnim doświadczeniem. Za każdym razem korzystamy z renomowanego krematorium, o którym wszelkie istotne informacje przedstawimy Państwu w naszym biurze. Istnieje możliwość pożegnania Zmarłego przez najbliższych w kaplicy. Rodzina Osoby Zmarłej może uczestniczyć w procesie kremacji, obserwując jej przebieg w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu.
Ceremonia pogrzebowa z kremacją składa się zazwyczaj z dwóch etapów. Najpierw bliscy żegnają się ze Zmarłym przed spopieleniem zwłok, po czym następuje uroczysty pochówek urny z prochami. Przed przeprowadzeniem kremacji konieczne jest dostarczenie aktu zgonu oraz pisemnej zgody na spopielenie ciała. Zdarzają się jednak parafie, w których księża odprawiają mszę św. pogrzebową przy urnie z prochami Zmarłej osoby, dzięki czemu cała ceremonia wraz z pochówkiem, odbywa się bez przerwy na kremację.

Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę.